MARYJA!

Niepokalanów zobaczył Boga w Krakowie
DAROWIZNA
SŁUCHAJ ON-LINE
POGOTOWIE MODLITEWNE
Termomodernizacja

Niepokalanów zobaczył Boga w Krakowie

W ramach pokazu Międzynarodowego Festiwalu Filmów Niepokalanów we Wrocławiu w sobotę 22 kwietnia można było zobaczyć film Bóg w Krakowie, a po projekcji - spotkać się z reżyserem Dariuszem Reguckim.

"Dobrze jest, gdy te tak wartościowe filmy trafią pod strzechy, a nie tylko do szuflady po zakończeniu festiwalu - zauważył wicewójt gminy Teresin Marek Jaworski. - Kino katolickie, choć niszowe, jest bardzo wartościowe a filmy niosą głębokie przesłanie, watro więc się nad nimi pochylić".

"Film jest może troszkę inny niż te, które oglądacie państwo np. w telewizji - wyjaśnił reżyser Dariusz Regucki tuż przed rozpoczęciem projekcji. - Ma budowę szkatułkową, w której mieszają się różne historie. Zapraszam w mistyczną podróż po Krakowie, dla mnie miejscu wyjątkowym”.

Po seansie był czas na rozmowy z twórcą filmu. Widzowie pytali o inspiracje, cele i konkretne sytuacje z planu filmowego. "Mistyczny Kraków pokazujemy przez pryzmat świętych, błogosławionych, ale też współczesnych ludzkich historii - tłumaczył reżyser.- Chciałem zrobić film, w którym będzie trochę ciepła, piękna, pogody ducha, słońca. 15 lat temu po rocznym pobycie za granicą wróciłem do Krakowa i pewnego wieczoru zobaczyłem piękny prześwit słońca, które opierało się na kościół Mariacki. Ten obraz był dla mnie tak plastyczny, tak cudowny, że pomyślałem sobie: Panie Boże, chciałbym zrobić film, w którym Kraków stanie się równorzędnym partnerem dla historii aktorów. I udało się - konstatował Dariusz Regucki.

Bóg w Krakowie to film, który zadaje pytanie o prawdziwą miłość i pokazuje, że ludzie marzą o tym, by kochać i być kochanym. To historia Bożego Miłosierdzia, które jest obecne w życiu każdego człowieka. Kraków to przecież miasto miłosierdzia. Ukazane epizody spaja św. Albert, który jest przewodnikiem widza po mistycznym Krakowie i który, obserwując ludzi, stara się zobaczyć w nich obraz Chrystusa.

Pokazy filmów będą się odbywać w Niepokalanowie raz w miesiącu, dzięki współpracy z Fundacją Vide et Crede im. Jana Pawła II. Kolejne spotkanie zaplanowano w Niepokalanowie na 27 maja br.

TM/red.

PRZECZYTAJ TAKŻE

DZIAŁALNOŚĆ
WYDAWNICZA