data-matched-content-rows-num="4,3" data-matched-content-columns-num="1,3" data-matched-content-ui-type="image_stacked" data-ad-format="autorelaxed"

MARYJA!

Ekstremalna Droga Krzyżowa
DAROWIZNA
SŁUCHAJ ON-LINE
POGOTOWIE MODLITEWNE
Termomodernizacja

Ekstremalna Droga Krzyżowa

31 marca - Ekstremalna Droga Krzyżowa - rozważanie Męki Pańskiej podczas pieszej, nocnej wędrówki wiodącej z Niepokalanowa, poprzez okoliczne miejscowości, do Niepokalanowa.

Ekstremalna Droga Krzyżowa w Niepokalanowie - rozważanie Męki Pańskiej podczas pieszej, nocnej wędrówki wiodącej z Niepokalanowa, poprzez okoliczne miejscowości, do Niepokalanowa.

Data: 2017-03-31

Trasa liczy 43 km. Początek: Niepokalanów. Przebieg: Piasecznica, Witoldów, Mikołajew, Kawęczyn, Szymanów, Kaski, Regów, Cegłów, Boża Wola, Bramki, Nowy Łuszczewek, Pawłowice Maszna, Paprotnia. Koniec: Niepokalanów.

Opis trasy

Rozpoczynamy Mszą św. o godz. 19:30 w kaplicy św. Maksymiliana w Niepokalanowie.

Od godz. 19.00 będą wydawane pakiety startowe. Trasa mierzy 43 km, 5 km to drogi gruntowe i polne, a 38 km to drogi asfaltowe o niskim natężeniu ruchu drogowego. Po drodze dwa razy przechodzimy przez trasę kolejową Sochaczew-Warszawa oraz dwa razy przez ruchliwą trasę Poznań-Warszawa. W wyżej wymienionych miejscach prosimy zachować szczególną ostrożność.

Szczegóły trasy

Rekomendacja

Trasa EDK przeznaczona jest dla osób zdrowych, sprawnych fizycznie i przyzwyczajonych do długiego marszu. Trzeba pamiętać, że trasa pokonywana nocą jest bardziej męcząca, niż w dzień i należy się do niej przygotować fizycznie i psychicznie. Zabierz napoje i jedzenie, dobre buty, kurtkę przeciwdeszczową, latarkę z zapasowymi bateriami i naładowany telefon komórkowy.

Dojazd i powrót

Samochód można zostawić na parkingu przy Bazylice w Niepokalanowie. Można też skorzystać z dogodnego dojazdu kolejami mazowieckimi w kierunku Warszawy i Łowicza

Bezpieczeństwo

Na EDK każdy uczestnik idzie na własną odpowiedzialność. Osoby promujące udział w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej nie zapewniają powrotów, ani innej pomocy. Nie są w sensie prawnym organizatorami wyprawy. Zgodnie z prawem przejście ma charakter prywatnego, długiego spaceru. Bezpieczeństwo na trasie w głównej mierze zależy od nas samych.

Zapisz się na trasę

Ekstremalna Droga Krzyżowa odbyła się po raz pierwszy w 2009 r. Idea akcji narodziła się w trakcie spotkań Męskiej Strony Rzeczywistości, a jej twórcą jest ksiądz Jacek Stryczek, Prezes Stowarzyszenia WIOSNA.

Strona internetowa EDK

NAJNOWSZE
WIADOMOŚCI


Czytaj wszystkie