MARYJA!

Oddaj się Maryi! - zawierzenie Niepokalanemu Sercu Maryi
DAROWIZNA
SŁUCHAJ ON-LINE
POGOTOWIE MODLITEWNE
Termomodernizacja

Oddaj się Maryi! - zawierzenie Niepokalanemu Sercu Maryi

W Niepokalanowie w każdą pierwszą sobotę miesiąca odbywa się spotkanie z zawierzeniem Niepokalanemu Sercu NMP: Oddaj się Maryi.

Konfesjonał jako votum wdzięczności

I-sobotnie spotkanie Oddaj się Maryi ma już dwa lata.

3 listopada w Niepokalanowie będziemy świętować 2. rocznicę rozpoczęcia comiesięcznych spotkań z zawierzeniem wszelkich spraw Niepokalanemu Sercu Maryi. W ciągu tych dwóch lat Niepokalanów odwiedziło tysiące pielgrzymów, którzy za przykładem św. Maksymiliana zawierzyli Niepokalanej siebie, swoje rodziny, firmy, parafie, władze itp. Co miesiąc wielu z nich składa świadectwa otrzymanych łask.

Liczne łaski pielgrzymi doświadczyli poprzez sakrament pojednania (spowiedź świętą). Niepokalanów jest jedynym sanktuarium w okolicy Warszawy, w którym można wyspowiadać się codziennie od 6:00 do 19:00. Jako wotum za wszelkie dobro pragniemy ufundować dla naszej bazyliki nowy wyciszony konfesjonał. Jeden taki konfesjonał ufundowała miejscowa parafia.

Kto czuje wdzięczność do Matki Najświętszej i pragnie wesprzeć to dzieło, będzie mógł to uczynić w pierwszą sobotę listopada. W tym dniu ofiary zbierane na Mszy św. o godz. 11:00 będą w całości przeznaczone na nowy konfesjonał.

Ponadto zostało uruchomione specjalne konto na ten cel:

Klasztor Niepokalanów Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych (OO.Franciszkanie)
Bank PEKAO S.A. I O. w Sochaczewie
09 1240 1822 1111 0010 0521 6395


Wszystkim Ofiarodawcom składamy serdeczne "Bóg zapłać" i zapraszamy w każdą pierwszą sobotę na spotkanie Oddaj się Maryi.

Franciszkanie z Niepokalanowa

Piątek, 2 listopada

Całonocne czuwanie przed zawierzeniem

UWAGA: 18.00 Rozpoczęcie w kaplicy św. Maksymiliana konferencją Wiesławy Kowalskiej Jak pomóc duszom czyśćcowym.

19.00 Wystawienie Najśw. Sakramentu, krótka katecheza wprowadzająca, dwie części Różańca zakończone Apelem Maryjnym i błogosławieństwem Najśw. Sakramentem. 

21.00 Msza św. z kazaniem.

Następnie uczestnicy czuwania przechodzą do bazyliki, aby w ciszy dalej adorować Pana Jezusa w kaplicy Wieczystej Adoracji.

Rano o 6.00 spotykamy się znowu w kaplicy św. Maksymiliana na śpiewie Godzinek o Niepokalanym Poczęciu NMP i trzeciej części Różańca.

Jest możliwość zamówienia noclegu i posiłków w domu rekolekcyjnym pod tel. 46 864 21 61 lub mailowo niepokalanow5@gmail.com.

Ze względu na liczne zgłoszenia prosimy o wcześniejsze dokonywanie rezerwacji.

Sobota, 3 listopada

Spotkanie Oddaj się Maryi

9.30 Rozpoczęcie w sali św. Bonawentury: konferencja i świadectwa.

Świadectwo działania Niepokalanej może złożyć każdy - albo przez mikrofon w sali św. Bonawentury, albo na piśmie lub przesyłając drogą internetową na adres: poczta@niepokalanow.pl.

11.00 Eucharystia w bazylice z oddaniem wszelkich spraw Niepokalanej i przyjęciem chętnych do Rycerstwa Niepokalanej oraz nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.

13.00Ciepły posiłek (dla chętnych)

Około 13.40 Wincenty Łaszewski - konferencja Modlitwa za cierpiących w czyśćcu w tradycji Kościoła Katolickiego

Na spotkaniu będzie można zaopatrzyć się w akty zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi siebie, rodziny, firmy, parafii i władz samorządowych, cudowne medaliki, Traktat o doskonałym nabożeństwie do NMP, płyty MP3 z Wielkiego Zawierzenia, książkę Cuda św. Maksymiliana oraz publikacje Wincentego Łaszewskiego.

Ci, którzy nie mogą wziąć udziału osobiście, mogą nadesłać swoje intencje do zawierzenia Maryi mailowo: zawierzenieintencje@gmail.com. Te intencje zostaną wydrukowane i złożone w koszyku przed ołtarzem. Wszystkie sprawy oddane Maryi są dołączone do intencji mszalnej odprawianej w czasie zawierzenia oraz do codziennej Mszy św. zbiorowej odprawianej w kaplicy klasztornej o 6.40.

Całonocne czuwanie

Zapraszamy.

Ojcowie Franciszkanie z Niepokalanowa

Oddani na Facebooku

Zapraszamy na Facebook facebook.com/oddaniniepokalanej. Jest to społeczność tych, którzy oddali się Maryi lub pragnę to uczynić. Dzielimy się doświadczeniem życia na co dzień z Maryją. Informujemy się wzajemnie o nowych ciekawych inicjatywach maryjnych. Zapraszamy wszystkich rycerzy Niepokalanej, niewolników Maryi, członków różnych wspólnot i ruchów maryjnych oraz osoby niezrzeszone, a pragnące pogłębiać relację z Matką Bożą. Podstawą naszego oddania jest wypełnienie Testamentu z Krzyża przez przyjęcie Maryi za swoją Matkę.

facebook.com/oddaniniepokalanej

Wyślij intencje przez Internet

Jeśli nie możesz przyjechać na spotkanie do Niepokalanowa, wyślij swoje intencje na adres mail:

zawierzenieintencje@gmail.com

Intencje zostaną wydrukowane i położone u stóp Maryi przed ołtarzem. Zostaną zawierzone Niepokalanemu Sercu Maryi na Mszy świętej w ramach Spotkania Oddaj się Maryi, będą duchowo dołączone do Aktu Zawierzenia (nie są odczytywane). Ponadto intencje nadsyłane są dołączone do Mszy świętej zbiorowej (tzw. związek mszalny), odprawianej codziennie w Niepokalanowie w klasztornej kaplicy o godz. 6:40 w okresie od 18 sierpnia 2018 r. do 18 sierpnia 2019 r.

UWAGA!

W celu sprawnego i szybkiego przygotowania pliku z przysłanymi intencji do wydruku, oszczędności papieru i filtrowania spamu, bardzo prosimy postarać się zastosować poniższe wytyczne:

 1. W temacie e-maila wpisz: Zawierzenie Maryi intencje - swoje imię i miejscowość skąd jesteś, np:
  Zawierzenie Maryi intencje - Jan z Ełku
 2. W treści e-maila napisz: TYLKO intencje - co zawierzasz Maryi; swoje imię i miejscowość, skąd jesteś (bez używania ENTERA, bez formatowania tekstu), np:
  Zawierzam Maryi..., proszę o... - Jan z Ełku
 3. Napisz wszystkie swoje intencje i za inne osoby w jednym e-mailu (w jego treści).

  Akty oddania do pobrania

  Akt oddania Niepokalanej pobierz pdf
  Akt oddania rodziny pobierz pdf
  Akt oddania parafii pobierz pdf
  Akt oddania firmy pobierz pdf
  Akt oddania władz samorządowych pobierz pdf 

NAJNOWSZE
WIADOMOŚCI


Czytaj wszystkie