MARYJA!

Ostatnia wola
DAROWIZNA
SŁUCHAJ ON-LINE
POGOTOWIE MODLITEWNE
Termomodernizacja

Ostatnia wola

Spotkaliśmy się na kolejnym zawierzeniu - mówił 5 sierpnia o. Mirosław Kopczewski podczas katechezy wprowadzającej. - Spotykamy się po to, by wypełnić testament z krzyża, ostatnią wolę Jezusa, który mówił z wysokości krzyża: oto Matka Twoja. Jesteśmy tu po to, by wypełnić wolę Jezusa. Msza św. to najlepszy czas, by powierzyć siebie Bogu przez ręce Niepokalanej, gdyż jest to czas Golgoty -czas, kiedy Jezus całkowicie oddaje się za nas.

W dalszej części katechezy o. Mirosław wyjaśniał znaczenie słowa "oddanie". Zaznaczył, że oddajemy się konkretnej osobie - samej Matce Bożej.

Jak na każdym spotkaniu, tak i w tym miesiącu nie zabrakło wzruszających świadectw. Rodzina Kamionków opowiadała o tym, jak udało się im wyremontować dom dzięki pomocy Matki Bożej.

Kasia z Warszawy dała świadectwo cudownego uzdrowienia kolana. Miała ona silnie uszkodzone więzadła, lekarze nie dawali jej nadziei na to, że szybko stanie na nogach. Po zawierzeniu okazało się, że dzięki opiece Matki Bożej może ona swobodnie ruszać kolanem.

Matka z okolic Lublina opowiedziała, jak dzięki zawierzeniu Matce Bożej swej córki, córka po wielu latach przystąpiła do sakramentu pojednania.

Wzruszające świadectwo powiedział też ksiądz, który dzięki opiece Niepokalanej uzyskał zdrowie i łaskę powołania.

W dalszej części spotkania, podczas homilii o. Mirosław zachęcał zebranych do wejścia w prawdziwą relację z Matką Bożą. Aby wejść w relację z Bogiem, trzeba usunąć zło z naszego serca, trzeba chcieć być w rękach Maryi, która zaprowadzi nas do nieba - mówił kaznodzieja. - To od nas zależy czy pozwolimy Bogu działać w naszym życiu.

Podczas sierpniowego spotkania ponad 60 osób wstąpiło w szeregi Rycerstwa Niepokalanej, założonego przez św. Maksymiliana.

ster

PRZECZYTAJ TAKŻE

DZIAŁALNOŚĆ
WYDAWNICZA